Nikalit

Duyurular
Web Sitemizi Yeniledik. Ersoy Metal olarak kurumsal değişimlerimiz devam ediyor. Ersoy Metal Ailesi olarak Yeni yılınızı kutlarız.
ÜRÜNLER
Oluklu Levha   Mahya  
   
Kullanım yeri : Binaların çatı ve cephe kaplamasında ve estetik çit duvarı yapımında kullanılır.  

Kullanım yeri : Mahyalar çatı sırtlarında oluklu iki levhanın birleşim noktasına monte edilen tek parça bağlantı elemanıdır.Mahyalar çatıların eğimlerine uygun olarak üretilir

 

 

Avantajlar

Asbest İçermez Paslanmaz
Nikalit levhaların yapısında çevre ve insan sağlığına zararlı Asbest (amyant) bulunmaz. Kristal yapısı sayesinde Nikalit lehvalar yıllarca paslanmaz, ve malzemesinde çözülmeler yaşanma
Darbe ve Yüke Dayanıklı Ses İzolasyonu
Elyaflarla güçlendirilmiş çimento matriksi preslenerek ve kimyasal süreçlerle yüksek sağlamlıkta silikat kristallerine dönüştürülür. Nikalit levhalar yıllar geçtikçe nem ile etkileşerek sağlamlaşırlar. Yapısındaki elyaflar binalarda kullanılan demir filizleriyle aynı malzemedir. Bu elyafların Nikalit levhalardaki homojen dağılımı, malzemenin her noktasında sağlamlığı kesinleştirir. Ayrıca elyaflar demire zarar veren su, tuz ve klorid iyonlarından etkilenmediği için deniz kenarı bölgelerinde de çok uzun yıllar dayanım özelliklerini korurlar. Sesi emen kristal kompozit yapısı, ve sesi yansıtan yüzeyleri sayesinde istenmeyen sesleri mekanlardan uzak tutar.
İstenilen Şekillerde Üretilebilir Yangına Dayanıklı
Nikalit kompozit malzemeye yaş hamur aşamasında kolayca istenilen şekil verilebilir. Modern mimari projeler ve yapılar için sınırsız çözüm olanakları sağlar. TS EN 1182 testlerine göre yangına tepki ölçümlerinde A1 sınıfı (en yüksek derece) olarak nitelendirilen Nikalit Oluklu Levhalar, olası bina yangınlarında alev almaz, erimez, yükselen alevlerin kolayca yayılmasına engel olur.
Kondensasyon Kontrolü Ekonomik
Özellikle CBT, Plastik ve Metal gibi çatı örtülerinde, kış aylarında bina içindeki su buharının çatıda yoğunlaşıp su olarak tekrar bina içine akması durumu ile sık karşılaşılır. Nikalit fiber cement levhalar kuru ağırlığının %25’i kadar su buharı absorbe edebilme yeteneği sayesinde mükemmel bir kondensasyon kontrolü sağlar. Nikalit Çatı ve Cephe Levhaları boyalı metal saç ve aluminum gibi alternatiflere göre hem alırken hesaplıdır hem de kullanım süresi boyunca bakım masrafları daha 
                                   düşüktür.
Şiddetli Rüzgarlara Dayanıklı Her Türlü Çatıya Uygun
Çatı iskeletine dört noktadan bağlanan Nikalit Levhalar şiddetli rüzgarlardan etkilenmez, aerodinamik düz yüzeyleri ve birbirinin üzerine kapanan korunaklı dizilimi sayesinde hava akımlarının rahat ve zararsız geçişlerini sağlar, yıpranmaz.
Nikalit Levhalar ayarlanabilir açıları ve sunduğu çok çeşitli bağlantı nokta elemanları sayesinde her cins ve boyda çatının inşasında kullanılabilir.
Kimyasallara Direnç Stabil Yapı
Asit ve Alkali ortam dayanımı yüksek olan Nikalit Oluklu Levhalar, metallere korozif etkisi olan kimyasalların kullanıldığı işletmeler için en ideal çatı ve cephe kaplama malzemesidir. Nikalit Çatı ve Cephe levhaları ani sıcaklık değişimlerinden etkilenmez. Yaz aylarında yüksek ısı nedeni ile yumuşamaz, sarkma yapmaz, deforme olmaz.
Ekolojik Bakım Masrafı Gerektirmez
Nikalit kompozit yapı malzemelerinin üretiminde düşük enerji kullanılması karbon salınımını çok az seviyede tutarak doğaya en az etki yapar. Sıcak yaz günlerinde ısınma nedeni ile doğaya zararlı gaz salınımı meydana gelmez. Bileşiminde kullanılan doğal materyaller sayesinde gerek üretim aşamasında oluşan atıklar, gerekse kullanım sonrasında oluşabilecek yıkım atıkları geri dönüştürülebilecek yapıdadır. Sağlam bileşenleri ve doğal faktörler ile oluşturduğu mükemmel uyum sayesinde Nikalit Levlarla oluşturulan çatı ve yapılar bakım gerektirmez. Nikalit Levhalar ile örülen çatı ve yüzeyler doğal yıpratıcı faktörlere dirençleri ile uzun ömürlü ve masrafsız çözümler sunar.
Uluslararası Standartlarda Isı İzolasyonu
Nikalit Levhalar tüm uluslararası kalite ve denetim standartlarına uygun olarak üretilir. Nikalit levhalar kompozit yapıları sayesinde nefes alırlar.Bu durum gerek kondensasyon kontrolü, gerekse bina ısı izolasyonu açısından avantajdır. Bu sayede Nikalit Levhalar CBT, metal ve bitümen levhalara göre çok daha yüksek ısı izolasyonu sağlar. Nikalit Levhalar Taş yünü gibi kolaylıkla elde edilen malzemelerle beraber örülen çatılarda mükemmel izolasyon sağlar, bina enerji tüketiminin kontrol altına alınmasına yardımcı olur.
Estetik Biyolojik Zararlılara Karşı Direnç
Her türlü çatı yapımında ve cephe kaplama uygulamalarında binalara mimari açıdan estetik görünüm kazandıran Nikalit Levhalar estetik özelliğinin arttırılması için Akrilik dış cephe boyaları ile kolayca istenilen renge boyanabilmektedir. Pürüzsüz yüzeyi sayesinde boya sarfiyatı sıvaya ve beton bloklara göre çok daha düşüktür. Nikalit kompozit malzemenin alkali yapısı haşere, küf ve böcek oluşumuna elverişli değildir.